• Alicja w krainie matematyki

• Czy można poprzez zabawę uczyć się matematyki? Jak najbardziej, o tym przekonują się nasi najmłodsi uczniowie w trakcie zajęć w ramach projektu Fundacji mbank "Rosnę z matematyką"

• Gratulacje!!!

• W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Głowaczowie składamy Pani Monice Kłos serdeczne gratulacje z okazji wygrania konkursu na Dyrektora naszej placówki.

Życzymy wszelkiej pomyślności, wiele zapału, sił, energii i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń.

• Pomóżmy razem rozwijać talenty naszych uczniów!

• Każda osoba rozliczająca swój PIT może przekazać 1% swojego podatku naszym zdolnym uczniom pragnącym rozwijać swoje pasje, talenty. Nasza szkoła współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja dzięki czemu możemy gromadzić w ten sposób pieniądze, które w 100% (bez potrąceń i prowizji) trafią w postaci stypendiów do naszych uczniów. Bardzo prosimy o Państwa wsparcie!

Aby przekazać 1% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

• wpisać w deklarację PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja:   KRS 0000126602
            •  w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy:

PSP im. Tadeusza Kościuszki Głowaczów

• Mogą Państwo skorzystać z darmowego programu do wypełniania PIT, w którym wskazany jest już nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja (wystarczy wypełnić cel szczegółowy):  www.mikolaj.org.pl/jedenprocent.

Pandemia Covid-19 wszystkich mocno doświadczyła, a także wpłynęła na pogłębienie nierówności edukacyjnych. Szkoła chce pomóc zdolnym uczniom realizować swoje pasje poprzez stypendia. Stypendium dla takiego ucznia to szansa aby mógł rozwijać swoje talenty, kupił niezbędne materiały, opłacił udział w zajęciach, czy kursach. Tylko w ten sposób nie stracimy ukrytego w dzieciach potencjału i pomożemy im rozwijać skrzydła.

Bardzo prosimy o pomoc i przekazanie 1% podatku na stypendia w naszej szkole!

• Uwaga w naszej szkole rusza akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

• Co to jest, jaki jest cel?

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Na czym polega?

Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona w naszej szkole.

Jakie są korzyści z udziału?

Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów.